7


  • Учителю
  • Әдебиеттік оқу Арқарға үлкен мүйіз неге керек?

Әдебиеттік оқу Арқарға үлкен мүйіз неге керек?

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

</ Атырау қаласы

№36 мектеп-гимназиясының

бастауыш сынып мұғалімі Имашева Надира Чапайқызы



Сабақтың тақырыбы: Арқарға үлкен мүйіз неге керек?

Кәдірбек Сегізбай

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділігі: Автордың өмірі мен шығармаларын таныстыру. Мәтіннің негізгі мазмұнын ашу.

2.Дамытушылығы: Оқушылардың сөздік қорларын молайту, өз беттерімен жұмыс істеуге, сауатты оқуға машықтандыру.

3.Тәрбиелілігі:Табиғатты қорғауға, сүюге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Әдіс-тәсілі: Түсіндіру,баяндау, сұрақ-жауап , іздену.

Көрнекілік: суреттер, сөзжұмбақ, плакат

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.

Құтты қонақ келіпті

Төрімізге еніпті

Амандасу үлкенге

Тәрбиенің ізеті

Ал,қаніки бәріміз

Сәлемдесейік үлкенге

Сәлеметсіздер ме, апайлар!

- Балалар, біз бүгінгі сабағымызды жарыс түрінде өткіземіз. Ол үшін біз үш топқа бөлініп, өз топтарымызға ат қойып алуымыз керек.

І топ «Балдырған»

ІІ топ «Балдәурен»

ІІІ топ «Балбөбек»

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:

Әр топтан 1 - 1 оқушыдан мәтіннің мазмұнын бөлімдерге бөліп айтқызамын.

І топ « Жанталасқан торғай»

ІІ топ « Жантастың жауыздығы»

ІІІ топ « Қамқоршы Қожа»

Тест сұрақтарымен үй тапсырмасын пысықтау.

1. «Қамқорлық» мәтінінің авторы кім?

А) Б. Соқпақбаев

Ә) Ы. Алтынсарин

Б) С. Сейфуллин

2. Б. Соқпақбаевтің шығармасын тап.

А) Шал мен бала

Ә) Нағыз адам

Б) Баланың айласы

3. « Қамқорлық» мәтініндегі кейіпкерлер кімдер?

А) Марат пен Қанат

Ә) Жанат пен Самат

Б) Жантас пен Қожа

4. Мәтінде қай құс туралы айтылған?

А) Қарлығаш

Ә) Торғай

Б) Қарға

ІІІ. Жаңа сабақ:

Суреттерге қарап бас әріптерін алып, сөз құрап жаңа сабақтың тақырыбын ашып аламыз.

  • Қандай сөз шықты?

  • Арқар

  • Олай болса, біздің бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы «Арқарға үлкен мүйіз неге керек?» Бұл мәтіннің авторы Қадірбек Сегізбаев.

Оқулықпен жұмыс.

Мәтінді оқытып, түсінгендерін сұрау.

Сөздік жұмыс.

Қошанның атасы кім болып істеді деп ойлайсың? (Орманшы)

Ол атасымен қайда барды? (орманға)

Жол - жөнекей Қошан не істеуден шаршамады?

Мәтіннің әр бөліміне ат қою.

І бөлім «Серуенге шығу»

ІІ бөлім « Арқардың мүйізі»

ІІІ бөлім «Мүйіздің пайдасы»

Ітоп. Қошан қандай бала?















ІІ топ. Арқар туралы ойларыңды жазыңдар



ІІІ топ. Арқардың суретін салу





ҮІІ.Сабақты қорыту:

Бүгінгі сабақтан не жайлы білдік?

Арқарға мүйіз не үшін керек екен?

ҮІІІ. Үйге тапсырма беру. мәтінді оқы, ойлан, әңгімеле.

Бағалау.



























































































М.Әуезов атындағы №7 орта мектеп



















(Ашық сабақ)











3 «Ә»сыныбы

Имашева Надира









































2013 - 2014 оқу жылы



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал