7


  • Учителю
  • Математика 'Санды 8-ге көбейту кестесі' (3 сынып) Медеубаева Н. Д

Математика 'Санды 8-ге көбейту кестесі' (3 сынып) Медеубаева Н. Д

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні:23.10.2015ж

Пән мұғалімі: Медеубаева Н.Д.

Пән:Математика

Сынып: 3 «ә» сынып

Сілтеме: Т.Қ.Оспанхан, Ш, Х. Құрманалина, Ж. Т. Қайыңбаев,Б. М. Қосанов. Алматы «Атамұра» 2014

Сабақтың тақырыбы: Санды 8-ге көбейту кестесі

Мақсаты:Санды 8-ге көбейту және бөлу кестесін құрастыру арқылы, арасындағы байланысын анықтай отырып ,ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамытады

Күтілетін нәтиже: Сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімді ұштай біледі.Топта жұмыс жасауға қалыптасады

Модульдері: АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)

Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)

Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары

Әдіс тәсілдер: Кім жылдам, Ойлан тап, «Ойлан ,бірік бөліс»

Сабақ кезең

дері

Уа

қыт


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ұйым

дас

тыру кезеңі:


2 мин

Шаттық шеңбері



Топқа бөлу

Оқушыларды түгендеу.

Назарын сабаққа аудару.

Геометриялық фигуралар байланысты топтарға бөлу)

2 мин.

Бағалау парақтары жайлы түсіндіру.

«Алтын ережені» қайталайды.

Білімнің тұңғиығы бойлайтұғын,

Тоқысаң жалықтыра қоймайтұғын.

« Ғылымдар патшасы»- деп дараланып,

Математика - қызыққа тоймайтұғын.

Топтың атаулары:

1 -топ тік төртбұрыш

2-топ шаршы

3 -топ үшбұрыш

4 - топ кесінді



Білім

Қызы

ғушы

лық

тарын ояту



2мин

Үй тапсырма

сы №5

«Кім зерек»ойыны арқылы

Сұрақ жауапты пайдалану

Үйге берілген тапсырманы әр топтан бір-екі оқушыдан сұраймын.

Қима қағаздарға жазылған көбейтінділер таратылады.

3*8 8*8 7*8 6*7 7*7 5*8 6*8 8*8

Жұптарының дәптерін тексеріп, бағалауды

Бағалау парағына бағалайды

Онда жазылған көбейтінділердің мәнін табады. Бөлумен тексереді.

Көбейтудің бөлудің компоненттерін айтады.

Түсіну

7мин

1 есеп

сыныптық жұмыс


Салыстырамыз ,талдаймыз.

Салыстыр.

Барлығы-26 м мата-35мұ,15м.п.

Әр көйлекке-3 м тігілді -10 пер

8 көйлекке -? 1 пердеге-? м

Қалды ? Ш:(35+15):10=5 м

Ш: 26-3*8=2 м Ж:1 пердеге5 м

Жауабы:2 м қалды


Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу.Салыстырады.Ұсастығын, айырмашылығын айтады.

Қолда

ну

10

мин

2 есеп

топтық жұмыс



3-мысал

топтық жұмыс

Ойлан,

бірік,

бөліс

4-мысал

жұптық жұмыс

Қалдықпен бөлуді орында

Ш:Әрқайсысы- 9 шамнан Қызыл б-9

5түрлі шамт-?ш Жасыл б- 5

9*5=45 Барлығы?

Ж: барлығы 45 шам Ш: 9+5= 14



8 мин 9 мин 72 мин:8 72мин : 9

80мин 90 мин 720мин : 8 720 мин : 9



61: 8 78: 8 46:8 15:8

Әр қалдықты бөлгішпен салыстыр. Қандай қорытынды жасауға болады?

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды қатесіз топпен орындау, білімдерін тексеру.

Топпен жұмыс жасау, жарыс арқылы сабаққа деген ынталары артады


4 топқа 4- еуін бөліп беремін.

Қалдықпен бөлуді жұптасып орындайды.Әр қалдықты бөлгішпен салыстырады. Қорытынды жасайды.

Сергіту сәті

1 мин

«Шырша» биіне қосылып, билейік.

Көзге, қолға, белге, аяққа арналған би жаттығуларын қайталай

ды.

Экранда көрсетілген бейнефильмдегі қимыл-қозғалысты қайталайды.




«Шырша» биіне қосылып, билейік.

Көзге, қолға, белге, аяққа арналған би жаттығуларын қайталайды.

Талдау

10 мин

Кім жылдам?

Бөлінділер

Таратыла

ды



7 есеп

«Ойлан тап» ойыны Есепті теңдеу құру арқылы шығар.


Бөлінділер таратылады.

1-топ.мәні 5-ке тең болатын бөлінділерді табады.

2-топ. мәні 6-ке тең болатын

3-топ. мәні 7-ке тең болатын

4-топ. мәні 8-ке тең болатын



Есепті теңдеу құру арқылы шығар.

Бірінші жемсауытта х торғай, ал екіншісіне 7 торғай ұшып келіп қонды. Бірінші жемсауыттан 2 торғай ұшып кеткенде, екі жемсауытта қонып отырған торғайлардың саны бірдей болды. Бастапқыда бірінші жемсауытқа неше торғай келіп қонған еді.?


Әр топ өздеріне берілген тапсырманы топтасып орындайды

5

6

7

8

35: 7

36:6

42:6

56

КЕз келген біреуіне көбейтумен тексер.

Бөлуге көбейту кері амал.

1ші жемсауыт-х

2ші жемсауыт қонды- 7

1ші жемсауытқа тағы-2

Х-2=7

х=7+2

х=9



Жинақтау

10 мин

9 мысал.

«фигура

лардың ұзындықтарын тап» ойыны



Біз фигуралар бойынша бөлінгенбіз сол фигуралардың қабырғаларының ұзындықтарын топпен жылдам табайық.



фигуралардың ұзындықтарын табады.

1-топ. тіктөртбұрыштың периметрін табады.

2-топ. шаршының периметрін табады.

3-топ. үшбұрыштың периметрін табады.

4-топ. кесіндінің табады.

Баға

лау

2 мин

Өзін-өзі бағалау (2 мин)

Бағдарша, бағалау парақшалары

Критериалды бағалау (2 мин.)

Мұғалімнің қорытынды бағасы. (1 мин.)

Өзіндік бағалау парағын толтырады.

Үйге тапсырма

1 мин

6 -мысал 70 бет



Күнделіктеріне жазып алады.

Рефлек

сия

2 мин

Кері байланыс

Стикерлерді толтыру

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Бүгінгі алған әсерім

Аты-жөні.....................................

түсіндім

Аздап түсіндім

түсінбедім



Кері байланыс жасайды.

Ұсынылған стикерді толтыру



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал