- Учителю
- Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, есептер шығару
Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, есептер шығару
Сыныбы: 10 «А» Мұғалімі: Аскарбекова Балымкул Дайрашовна 13.11.2015ж. | ||
Тақырыбы: |
Есептер шығару | |
Мақсаты: |
Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, есептер шығару | |
Міндеті: |
Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, есептер шығару дағдыларын қалыптастыру; Дедукциялық ойлау (тура әдіс, қарсы ұйғару әдісі) дағдыларын дамыту; Өзін және өзгені бағалауға мүмкіндік беру | |
Күтілетін нәтиже: |
| |
Ресурстар: |
Есептер жинағы. Стикерлер, маркер, постер, бағалау парағы, бағалау критерийлері | |
Модульдер: |
АКТ, СТО, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау: өзара бағалау, оқушылардың ерекшеліктерін ескеру | |
Сабақ барысы: |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі
Cұрақтар:
Тапсырма:
Сұрақ: /миға шабуыл/
Тапсырма: |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Топқа бөлінуді ұсыну /түс бойынша/
2.Тригонометриялық функциялармен, кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін /постерге/ салыстыруды ұсыну.
3. Постер қорғауды ұсыну 4. а) Кері тригонометриялық функциялар периодты бола ма? Неліктен? ә) Y=cosx функциясы жұп, y=arccosx функциясы неліктен жұп та, тақ та емес? Жауабын түсіндір.
5. Есептер шығаруды ұсыну /деңгейлік тапсырмалар/ |
Ынтымақтастық атмосфера қалыптастырады
Оқушылар 4 топқа бөлінеді
1. Тригонометрияның өмірде қолданысы туралы жауап береді
2. Тригонометриялық функциялармен, кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін салыстырады. /постерге/
3. Постер қорғайды 4. Сұрақтарға жауап береді
5. Есептер шығарады /А,В,С деңгейлік тапсырмалар/ |
Үй тапсырмасы: |
&7 танысу |
Күнделікке жазады |
Бағалау, кері байланыс: |
Формативті бағалау:ынталандыру, оқушылардың өз-өзін бағалау, өзара бағалау. |
Топ басшысының бағалауы |
</ А-деңгей
Кестені толтырыңыз:
arcsin
B -деңгей
Есептеңіз:
-
-arcsin
-
-arcsin
-
-arcsin
-
Функцияның ең кіші оң периодын табыңыз:
-
өрнегінің мағынасы бар ма? Жауабын түсіндіріңіз.
С -деңгей
Есептеңіз:
-
sin
-
𝑐tg
-
sin
-
tg
Бағалау парағыПостер салып, қорғауда
қосқан үлесі
Есептер шығаруы
Ерекше ой қосуы
Топ басшының бағасы
Мұғалімнің бағасы
А-деңгей
В-деңгей
С-деңгей
Бағалау критерийлері: