7


  • Учителю
  • Урок'Кризистық нүктелер және функцияның экстемумдері'

Урок'Кризистық нүктелер және функцияның экстемумдері'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сынып: 10 Пән: Алгебра Тарау: Туындының қолданунылуы Тақырыбы: Кризистік нүктелер және функцияның экстремумдері Мақсаты: Кризистік нүктелер және функцияның экстремумдерімен танысады, туындының көмегімен функцияның кр
предварительный просмотр материала

Сынып: 10

Пән: Алгебра

Тарау: Туындының қолданунылуы

Тақырыбы: Кризистық нүктелер және функцияның экстемумдері

Мақсаты: Туындының көмегімен функцияның кризистық нүктелер және функцияның экстемумдерін табу дағдыларын меңгерту. Оқушылардың логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру. Белсенділіктерін арттыру, оқушылардың пәнге деген қызығушылығын дамыту.


Болашақта күтетін нәтижелер: Кризистық нүктелер және функцияның экстемумдерін табады


Уақыты

Сабақты өткізу кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ұйымдастыру түрлері

Ресурстар

Қолданатын модульдері

5 мин

1.Ұйымдастыру кезені.


Коллоборативтық қоршау қуру.


ИЖ


ЖТ


5 мин


2. Ойды қозғау

«ГАУҺАРЛАР ИЕРАРХИЯСЫ»


1. Оқушыларға карточкада тоғыз идея өздері алдын ала жазады.

2. Олар өзінің бірінші басымдық берген карточкасын жоғарыға қояды, бұдан кейін екі карточканы екінші орынға қояды, үш карточканы үшінші орынға қояды, содан соң қайтадан екі және неғұрлым төмен артықшылығы бар карточка төменге орналастырылады. Осылай гауһар тас пішіні пайда болады. 3. Оқушылар бір-бірімен бітімге, келісімге қол жеткізуге ұмтылуы тиіс. Сондықтан олар карточкалардың ретін өзара талқылап, өз пікірлерін білдіреді


СЖ

таблицалар

СТО

30

3.Мағынаны ашу

Кризистық нүктелер және функцияның экстемумдерін табу дағдыларын меңгертеді


«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісін қолданады:

Тапсырма береді.

№ 174(1,2,3,4), 175(1,2,3,4)

176(1,2,3,4),177(1,2,3,4) ЕЖ


277(а,ә)

Бақылайды, көмектеседі, бағыт береді.


Кризистық нүктелер және функцияның экстемумдерін табуды үйренеді.


  • Ойланып, әр қайсысы жеке жауап жазады;

  • Жұптарға бөлініп, өздерінің ең үздік деген жауаптарын біріктіреді

  • Өздерінің жаңа жақсартылған жауаптарымен сыныппен бөліседі

Бір-бірін тексереді, бағалайды. Қателерін табады

жаттығуларды орындайды

ИЖ


СЖ

Электрондық оқулық

карточкалар


Оқушылардың жас ерекшеліктерінесәйкес оқыту және оқу


ОБЖК

5 мин

4. Рефлексия

"Бағдаршам" .Жасыл түс - сабакты түсіндім,сары түс- маған көмек қажет,қызыл түс- ештеңе түсінбедім

Сабақты қорытындылау.

Үйге: § 18 № 277(б,в)

ИЖ


ОҮБ




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал