7


  • Учителю
  • Тақырыбы: Word мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат. Программа интерфейсі 6 сынып

Тақырыбы: Word мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат. Программа интерфейсі 6 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Т.А.Ә. және жұмыс орыны

Тәжібекова Б.П.

Пән: Информатика

Сынып: 6-сынып

Сабақтың тақырыбы:

Word мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат. Программа интерфейсі.

Мақсаты:

(SMART, орта мерзімді жоспардан алынады)

Қарапайым мәтіндік редакторды ашу және оған мәтін теру, сақтау.

Күтілетін нәтижелер:

(орта мерзімді жоспардан алынады)

  1. Мәтіндік редактор туралы жалпы мағлұмат алады.

  2. Мәтіндік редакторды мәтін теріп, сақтап үйренеді.

  3. Сыныптастарының пікірін тыңдап ортақ шешімге келіп үйренеді

Жетістік критерийлері:

Жүректен-жүрекке, топқа бөліну, ыстық орындық, миға шабуыл, «жұптас, ойлан, бөліс», «екі жұлдыз, бір тілек», сергіту сәті, ғажайып алаңы, «қосу, алу, қызықты»

Түйінді идеялар/бөліктері (подход):

  1. Сыныптағы кез келген оқушылармен бірлесіп жұмыс істей білуге үйренеді.

  2. Өз ойын еркін жеткізе біледі.

  3. Мәтіндік редакторда мәтін теруді үйренеді.

  4. Жазылған ақпаратты сақтап үйренеді

Сабақ барысы/мұғалімнің ескертпелері:Бағалау



Ресурстар

Формативті

Суммативті

Кіріспе

5 минут

Психологиялық ахуал тудыру үшін шаттық шеңберін құрып, оқушылармен амандасып, көңіл-күйлерін сұрау. «мен өзімді таныстырғым келеді» ойыны арқылы өздері туралы сипаттама беру

Оқушыларды түрлі-түсті таяқшалар арқылы 2 топқа төрт оқушыдан бөлу.

Мұғаліммен көңіл күйлерімен бөліседі. Өздеріне сипаттама береді



Оқушылар таяқшаның түсіне қарай, топқа бөлінеді

Жақсы!









Жарайсыңдар!

-

Жұмсақ ойыншық







Түрлі-түсті таяқшалар

Тұсаукесер

8 минут

Оқушыларды ыстық орындыққа отырғызып, үй тапсырмасын тексеру мақсатында оқушылар кезек-кезек сұрақ қою арқылы өткен тақырыпты қалай меңгергендігін білу.

Ыстық орындыққа отырған оқушыға өткен тақырып бойынша оқушылар сұрақ қояды, ал ыстық орындыққа отырған оқушы сұрақтарға жауап береді.





Жақсы!



Автор орындығы

Негізгі бөлім

15 минут

Компьютерден слайд көрсетіледі





Оқулықтан «Word мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат. Программа интерфейсі»- тақырыптарын оқып шығуын тапсыру. Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылап, топта жұмыс жасағандарын қадағалау.

Слайдта көрсетілген тақырып бойынша оқушылар жұмыс жасайды

Әр оқушы жеке-жеке оқып шығады, сосын топ болып талқылайды. Сол талқылағандарын постерге түсіреді Барлық оқушылар жұмыс жасайды





Интербелсенді тақта





Стикер, маркер, фламастер А3 форматты қағаз, стакандар

3 минут

Топтар бірін-бірі бағалау үшін, стикерлер беріледі

3 топ бір-бірінің жұмысын «екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды

Жарайсыңдар!



Стикер



Сергіту сәті







Интербелсенді тақта

6 минут

Ғажайып алаңы ойыны арқылы жаңа сабақты қаншалықты меңгергендігін білу

Оқушылар интербелснді тақтадан «бастау, тоқтату» батырмаларын басу арқылы жасырылған сұрақтарға жауап береді

Керемет!



Интербелсенді тақта

Қорытынды

8 минут

Оқушылардың жұмысына баға береді

Әр топ басқа топтарды бағалау арқылы пікірлерін білдіреді

Өте жақсы



Смайликтер



§16 оқуға береді

§16 оқып келеді









Таратпа материалдар арқылы «қосу, алу, қызықты» стратегиясы арқылы сабақтан алған әсерлерін жазуды ұсыну

Қағазға жазу арқылы сабақтан алған әсерін жазады.

Тамаша!



Таратпа қағаздар













С.Ж.Түсіпбаева

Пән: Информатика

Сынып: 6-сынып

Сабақтың тақырыбы:

Алгоритм және оның атқарушылары .

Мақсаты:



Білімділік: Алгоритм ұғымымен жазылу формасы мен таныстыру. Алгоритм және оны атқарушылар жайлы мағлұмат беру.

Дамытушылық: Оқушының әрбір сабаққа ынтасы мен қабілетін біріктіріп, пәнеге деген қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды іскерлікке, нақтылыққа, ынтымақтастыққа тәрбиелеу.

Міндеттері:

  • Алгоритм және оның атқарушыларымен танысу, қарапайым алгоритмдер құра білу, мысалдар келтіріп дәлелдей алуға үйрену;

  • Сыни тұрғыдан ойлау арқылы тақырып бойынша білімдерін пысықтап, практикада қолдану;

  • Топта белсенді жұмыс істей алуға дағдылану;

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Жүректен-жүрекке, топқа бөліну «мозайкалық әдіспен», «Алтын ереже», «Әр сұраққа бір жауап», «диалогтық әдіс» (оқушы-оқушы, мұғалім-оқушы), «екі жұлдыз, бір тілек», сергіту сәті, «ой қозғау», «қызығушылықты ояту», АКТ-мен жұмыс, ыстық орындық, миға шабуыл, «жұптас, ойлан, бөліс», «топтық жұмыс»,

Күтілетін нәтижелер:



  • Алгоритм ұғымы және оның орындаушылары туралы біледі;

  • Жаңа білімдерін практикада қолданып алгоритмдер құрады;

  • Сыни тұрғыдан ойлау арқылы білімді тиянақтап, компьютерде орындай алады;.

  • Сыныптастарының пікірін тыңдап ортақ шешімге келіп үйренеді.

Көрнекілігі:

Интерактивті тақта, АКТ, слайд көрсетілімі, А3 парақшалары, маркерлер, стикерлер, қима қағаздар, дәптер, бағалау парақшалары

Сабақ барысы/мұғалімнің ескертпелері:Кіріспе

5 минут

Психологиялық ахуал туғызу.

Ұйымдастыру кезеңі

Тұлға аралық байланыс орнату





Топқа бөлу

«Мозайкалық әдіс»

«Алтын ереже»

Психологиялық ахуал тудыру үшін шаттық шеңберін құрып, оқушылармен амандасып, көңіл-күйлерін сұрау.

«Жүректен-жүрекке» ойыны арқылы бір-біріне тілек айтқызу.

Оқушыларды суреттер құру арқылы 2 топқа бөлу.

Мұғаліммен көңіл күйлерімен бөліседі. Өздеріне ішкі, сыртқы шеңберге қарама-қарсы тұрып тілек айтады







Оқушылар компьютер құрылғыларының суреттерінің қиындыларынан сөз құрастыру арқылы топқа бөлінеді (монитор, пернетақта сөзі шығады)

Топ ұстанымын еске түсіреді



Формативті

Жақсы!









Өте жақсы!













Жарайсыңдар!

Топқа бөлуге арналған компьютер құрылғыларының суреттері қиындылары



Топ дайындығын білдіретін әр түсті белгілер

Тұсаукесер

3 минут

Өткен сабақты бекіту

«Әр-сұраққа бір сұрақ»

Слайд бойынша интербелсенді тақтада өткен тақырыпты бекіту мақсатында оқушыларға үйге берілген тапсырма бойынша кезек-кезек сұрақ қою арқылы өткен тақырыпты қалай меңгергендігін білу.

Барлық оқушылар интербелсенді тақтадағы сұрақтарға кезектесіп жауаптарын компьютер жауабымен тексеріп отырады, өткен сабақты естеріне түсіреді Бағалау парағына топтар тапсырма өз бағаларын қояды

«Өте тамаша!»



Интербелсенді тақта, компьютер, слайд

Негізгі бөлім

20 минут

Қызығушылығын ояту

Интербелсенді тақтада жұмыс

Жаңа сабақ

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру









Оқушылар шығармашылығы, топпен жұмыс









Сергіту сәті

Сабақ тақырыбын ашу мақсатында «Проблемалық ситуация» шешкіземін.

Оқушылар назарын интербелсенді тақтаға аудару. Жоғарғы математика есебін шешкендерін ескертемін. Осылайша нұсқауларды орындаудың барысында бүгінгі сабақтың «Алгоритм» тақырыбын өздері ашқандарын, яғни оқушылар өздері «Орындаушылар» екендерін айтып кетемін.

Жұмыс барысымен таныстыру. Тақырыптарын оқып шығуын тапсыру. Постер құруды тапсыру. Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылап, топта жұмыс жасағандарын қадағалау.



Экранда «Көңілді күн әуенімен» қимыл-қозғалыстар жасауды көрсету

Слайдты мұқият қарап , интерактивтітақтада нұсқаулар бойынша жауаптар жазу арқылы нақты есептің шешімін табады. Жоғарғы математика есебінің шешуін тауып жазады, енгізеді.

Оқушылар бүгінгі күнді және тақырыпты дәптерлеріне жазып қояды.









Әр оқушы жеке-жеке оқып шығады, сосын топ болып талқылайды. Сол талқылағандарын постерге түсіреді Барлық оқушылар көрсетілген тақырып бойынша жұмыс жасайды

Әр топ жеке-жеке қорғайды

Оқушылар қимыл-қозғалыс жасай отырып билейді, көңіл-күйлерін көтереді, сергиді

Ең көп шешуін тапқан топ смайликтермен бағаланады, екі топ бірін-бірі бағалайды.

















2 топ бір-бірінің жұмысын «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды







Өте жақсы



Интербелсенді тақта

Компьютер.

























Стикер, маркер, фламастер

А3 форматты қағаз, стакандар















Видео жазба

Бекіту

12 минут



























Интербелсенді тақтада топтық тапсырмалар және жеке жұмыстар орындау























Өзіңді тексер!

(оқулық бойынша алынып, тексеру экран арқылы көрсетіледі)

Тапсырмалар беріп қадағалау.

Топқа беремін :

№1 тапсырма «Ыдысты жуып көр»

№2 тапсырма «Дымбілмеске допты бояп үйретейік»

№3 тапсырма «Буратинаға алтын теңгелерді жерге көмуге көмектесейік»

Жеке оқушыларға беремін:

№4 «Сурет салу алгоритмін құр»

№5 «Сөз жазу алгоритмі»

4-сұрақтан тұратын алдын-ала компьютерге орнатылған тест береді

Топ болып орындайды:

№1. Оқушылар «Ыдысты жуып көр» алгоритмін құрады

№2Допты бояу алгоритмін құрады

№3 Шатасқан алгоритмдерді орнына апарады

Жеке-жеке орындайды:

№4 сурет салу алгоритмі қадамдарын сөзбен жазады

№5 Сөз жазу алгоритмі қадамдармен жазады

Компьютерде өздері жауап береді, экран арқылы тексереді

Жарайсыңдар!

Формативті бағалау





























Керемет!

Интербелсенді тақта





Компьютер













А4 парағындағы тапсырмалар









Интербелсенді тақта

Қорытынды

5 минут

Үйге тапсырма

§8 «Алгоритм және оның атқарушылары» тақырыбын оқуға береді

Күнделікке жазады

§16 оқып келеді

55-57 беттер



Күнделік



Сабақ бойынша рефлексия жасау



Оқушыларға бүгінгі сабақтан алған әсерлерін білдіруді ұсыну

Стикерлерге жазу арқылы сабақтан алған әсерін тақтаға іледі Өз көңіл-күйлерін смайликтер таңдау арқылы бейнелейді.

Тамаша!

Таратпа материалдар

(Стикерлер, смайликтер, маркерлер)



Бағалау

Қорытынды баға шығарады Оқушылардың жұмысына баға береді

Әр топ басқа топтарды бағалау арқылы пікірлерін білдіреді

Сабақ басында таратылған бағалау парақшасына сабақтың әр тапсырмасынан алған ұпайларын есептеп мұғалімге өткізеді

Өте жақсы

Бағалау парақшасы





























































Келісемін: Бекітемін:

директордың оқу ісі жөніндегі Атасу орта мектебінің

орынбасары: С.Х.Кенжебаева директоры:Ж.К.Сембин

« » _____________ 2015 ж « » _____________ 2015 ж



























</ Сабақтың тақырыбы: «Компьютердің қосымша құрылғылары»









Өткізген : С. Ж. Түсіпбаева





















2015-2016 оқу жылы



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал