7


  • Учителю
  • Ашық сабак Математика о санымен цифры

Ашық сабак Математика о санымен цифры

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала





</<font face="Calibri, serif"> Қордай ауданы Жамбыл ауылыАшық сабак Математика о санымен цифры

Мектеп алды даярлық тобының тәрбиешісі.

Жамбыл Жабаев атындағы №26 орта мектеп.

Ержанова Гүлнәр Бисенбаевна





Математика

Тақырыбы: 0саны мен цифры.

Мақсаты: 1.0 санының жазба жәнебаспа түрімен таныстыру. 0саны туралы

толық мағлұмат беру.

2.Балалардың ойлау қабілетін арттыру.

3.Оқушыларды шапшаңдыққа тәрбиелеу

Қолданылатын әдіс-тәсілдер: түсіндіру, сұрақ - жауап.

Қолданылатын көрнекілітер: геометриялық фигуралар, ойындар.

Оқушылардың әрекеті:өтілген тақырыптарды қайталау,жаңа тақырыпты

меңгеру, түсіну.

Мұғалімнің әрекеті:Өтілген тақырыпты сұрау, есіне түсіру,жаңа тақырыпты

үйрету.сұрақ жауып арқылы оқушылардың алған

білімдерін тереңдету.

Сабақтың түрі: саяхат сабағы.

Ұйымдастыру кезеңі:

Шаттық шеңбері:

Ерте,ерте тұрамыз,

Беті қолды жуамыз.

Жаттығулар жасаймыз,

Асығамыз мектепке.

Сәлемдесем үлкенмен,

Сәлемдесем кішімен.

Оқушыларды түгендеу. Балалар біз бүгін орман саяхатқа шығамыз. Ол үшін бізге автобус керек.Ол үшін біз өтілген тапсырмаларды қайталайық

1 ден 5 ке дейін санау. Тура және кері.

О санын көрсету түсіндіру.0 саны мен цифрымен таныстыру

Жазба және баспа түрін көрсету, түсіндіру

Балалар біз енді аюдың тапсырмасын орындайық:

Дәптермен жұмыс. 1 суретпен жұмыс.

3-1= 2-1= 1-1=









Енді балалар біз тиіннің тапсырмасын орындайық.





2.Кітапы екі сөреге неше тәсілмен орналастыруға болады?4

1





1

4





2

3





3

2





5

0

0

5









Балалар кәне сергіту сәтін жасайық:

Орнымыздан тұрайық,

Қарлығаш боп ұшайық.

Бір отырып бір тұрып,

Жақсы сергіп алайық.

Балалар енді біз қоянның тапсырмасын орындайық

Ойлан тап».дид.ойын. Ойын шарты:ауызша есеп шығару. 5 балмұздақ еріп кетті неше балмұздақ қалды? -0 балмұздақ. 4 шырақ жел тұрып өшіп қалды неше шырақ жанып тұр? 0- шырақ. Болатта-3 алма,бәрін жнп қойды.Неше алма қалды? 0-алма қалды.

«Тапқыр»дид. ойын. 0 санымен есеп құрастырып шығару.

5+0=5 5-5

4+0=0 4-0

2+0=2 2-0

1+0=1 1-0

5-0=5 5+0

3+ 0=3 3-0

3 есеп цифрларды штрихтайық













































Балалар біз енді түлкінің тапсырмасын орындайық

Сәйкестендіру тестін шешеиік.

Балалар енді біз сергіту сәтін жасайық.

Бір аптаның күндері өтті,

Дүйсенбіде гүлдер ектім.

Сейсенбіде жуа тердім.

Сәрсенбіде су әкелдім,

Бейсенбіде бақша баптап.

Жұма күні тақпақ айтып,

Сенбіде кино көрдім,

Жексенбіде бір демалдым.

Балалар енді біз сонғы тапсырманы орындайық









4 есеп.

































Балалар енді біз сергіту сәтін жасайық

Өтілген сандарға байланысты тақпақ айту.

Бір дегенім бала, Екі дегенім ешкі,

Санды дұрыс сана. Таудан келер кешке.

Сенің қанша атаң бар? Лағы оның қанша,

Сенің қанша апаң бар? Ізде келмей қалса.





Үш дегенім үйім, Төрт дегенім түлік, Бес дегенім бесік,

Үйде жақсы күйің. Жүргін мұны біліп. Келеді сәби өсіп.

Бақшадан да қалма, Жылқы,сиыр,түйе,қой, Бабамыздан қалған,

Тап-таза боп киін. Төрт түлігің біліп қой. Бақыт және кәсіп.





Қортындылау: Кез-келген санды 0-ге қоссақ та,азайтсақ та сол санның өзі шығады.Геометриялық фигураларды топтастыр.Түріне,түсіне,көлеміне қарай топтастыру.

Күтілетін нәтиже:

Не білу керек? 0 саны мен цифрын білу керек.

Нені игерді? 0санын игерді.

Не біледі? Есеп құрастырып, есеп шығаруды біледі.











































































































































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал